2 Ekim 2015 Cuma

Moda Sınır Tanımıyor!!!

Bu ara yaptığım işten dolayı moda defilelerine küçük küçük de olsa maruz kalıyorum. Maruz kalmanın haricinde de sosyal medya hesaplarından, dergilerden takip ediyorum. Bu ara gözüme çarpan ilk şey New York Moda Haftasında Givenchy’nin 10. Yılını tanıttığı 2016 İlkbahar/Yaz defilesi oldu. Maskulen ve feminenliği aynı anda tek koleksiyonda birleştirmeyi başaran Tisci’nin* defile için seçtiği yüz aksesuarları oldukça çarpıcı geldi bana. Hoş şu an abartılı ve saçma gelen bu durum, yakında modaya dönüşüp, herkes tarafından uygulanırsa şaşırmam o da ayrı tabi de.
Bir de yine dikkatimi çeken başka bir zihni fikir defile ise Rick Owens markasının, sırt çantaları için yaptığı gösteriydi. Evet bence istediği farkındalığı yarattı, ben markayı cidden bilmiyordum, dergide görmemle birlikte yuh bu ne oldum ve markayı araştırdım. Şu durumda istedikleri etkiyi yaratmış oldular da, arkadaşım bu nasıl bir mantıktır, nasıl bir öz güvendir. Cidden şu modanın ucu bucağı yok.


Bu arada Rick Owens’ın defilesi de Paris Moda Haftasında gerçekleşmiş. Ne işimize yarayacak bilmiyorum ama ek bilgi olsun diye yazdım J
                                                                   Modaya akıl erdiremeyen ben...

*Riccardo Tisci (d. 8 Ağustos 1974), İtalyan bir moda tasarımcısı. İtalya'da öğrenim gördü ve 1999'da Londra'daki Central Saint Martins'e gitti. 2005'te Givenchy'nin kadın giyimi ve haute couture bölümlerinin yaratıcı yönetmeni oldu. Mayıs 2008'de ise erkek giyimi ve aksesuar bölümlerinin tasarımcısı oldu.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder